padedaįmonėms užtikrinti efektyvų cheminių medžiagų valdymą ir įgyvendinti pavojingų medžiagų pakeitimą
Prie „LIFE Fit for REACH“ projekto veiklų prisijungę Ameralabs kuria ir gamina mišinius 3D spausdintuvams, t.y. 3Dspausdintuvų rašalus, skirtus profesionalams bei namų naudotojams. Įmonė jau išbandė gausybę alternatyvių medžiagų ir pamažu tobulina produktų sudėtis. Ilgalaikis tikslas – sukurti kuo saugesnį naudojimui ir kuo draugiškesni aplinkai produktą.
Kviečiame į Baltijos aplinkos forumo organizuojamą baigiamąjį projekto  LIFE Fit for REACH („Pavojingų cheminių medžiagų pakeitimo įgyvendinimas Lietuvos, Latvijos ir Estijos mažose ir vidutinėse pramonės įmonėse”) renginį, kuris vyks 2020 m. gruodžio mėn. 10 d., 9:30 – 12:30, nuotoliniu būdu.
„LIFE Fit for REACH“ projekto metu, ekspertai dirbo su su daugiau nei 80 atvejų trijose Baltijos šalyse. Apie pusė atvejų buvo susiję su pavojingų cheminių medžiagų pakeitimu.
Spalį paskelbta Cheminių medžiagų tvarumo strategija yra esminis ES dokumentas, siekiant spręsti pasklidosios taršos šaltinius. Ji siekia pašalinti riziką, susijusią su pavojingomis cheminėmis medžiagomis, ir skatinti tvarias alternatyvas.
Projekto „LIFE Fit for REACH“ metu bendradarbiauta su daugiau nei 80 įmonių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Įmonėms suteiktos konsultacijos cheminių medžiagų valdymo klausimais, didžioji dalis kompanijų projekto metu įgyvendino realius pakeitimus ir surado alternatyvas pavojingoms cheminėms medžiagoms. Dalinamės filmukais iš keleto įmonių, kuriose projekto metu buvo įgyvendinti įvairūs pakeitimai.
Baltijos aplinkos forumas kartu su Aplinkos apsaugos agentūra kviečia į seminarą „Gaminių gamintojams apie prievoles susijusias su REACH reglamentu ir kitus cheminių medžiagų valdymo aspektus“, kuris vyks 2020 m. lapkričio mėn. 10 d., 9:30–12:30.
Lapkričio 24 d. 11–16 val. Lietuvos laiku (VIRTUALIAI) pristatysime „LIFE Fit for REACH“ projekto išvadas.
Lapkričio 25 d. 11–16 val. Lietuvos laiku organizuojamas seminaras „Cheminių medžiagų rizikos valdymo integravimas į aplinkos vadybos sistemas ir standartus“