padedaįmonėms užtikrinti efektyvų cheminių medžiagų valdymą ir įgyvendinti pavojingų medžiagų pakeitimą

Nauja įranga leido atsisakyti darbo su pavojingomis medžiagomis

Su projekto LIFE Fit for REACH pagalba metalo apdirbimo įmonė „KnK Mefab“ atsisakė pavojingų cheminių medžiagų naudojimo poliravimo procese.

knk.jpg

Iki visai neseniai įmonės „KnK Mefab“ operatorius, atliekantis metalinių dalių šlifavimą, turėdavo ne tik specialiai paruošti metalo dalis tolimesniam apdirbimui (milteliniam dažymui), bet ir tvarkytis su problemomis, kylančiomis dėl tepimo-aušinimo emulsijos naudojimo senoje įrangoje. Dėl emulsijos susimaišymo su šlifuojamo metalo dalelėmis įrenginiai užsikimšdavo, taip pat pasitaikydavo emulsijos išsiliejimų ir ją tekdavo keisti.

Pati emulsija buvo problematiška ir dėl to, kad sudėtyje turėjo gerai žinomo kancerogeno formaldehido bei kvėpavimo takus ir odą stipriai dirginančios medžiagos – aminoetanolio, kuri taip pat yra kenksminga aplinkai. Deja, senasis šlifavimo įrenginys negalėjo būti naudojamas be aušinimo skysčio, dėl metalinių detalių įkaitimo, deformacijos ir visiško įrenginio sugadinimo rizikos.

Pasinaudodama projekto „LIFE Fit or REACH“ finansine parama 2018 m. gegužės mėn. įmonė įsigijo ir įdiegė naują kontroliuojamo sukimosi greičio šlifavimo įrangą, kurios valdymas nereikalauja tepimo-aušinimo emulsijų panaudojimo. Sistema reguliuoja šlifavimo greitį, tad metalo dalys pernelyg neįkaista ir operatoriui nereikia rūpintis dėl įrangos ar šlifuojamų dalių sugadinimo. Prieš pradedant darbą šlifavimo įrangos operatoriui tereikia paspausti du jungiklius: pirmas aktyvuoja siurbimo sistemą, kuri susiurbia metalo daleles, antras paleidžia patį šlifuoklį.

„KnK Mefab“ yra metalo apdirbimo įmonė Latvijoje, savo klientams siūlanti įvairias metalo apdirbimo paslaugas. Įmonė daugiausia dirba su aliuminiu, juoduoju metalu, nerūdijančiu plienu, cinkuotu juoduoju metalu. Tarp įmonės klientų yra Latvijos įmonės, gaminančios kėdes ir šviestuvų dalis, taip pat statybų įmonės.