Didelio masto cheminių medžiagų sandėliavimas

Pakankamai dažnai stambiuose sandėliuose nėra išpildomi visi cheminės saugos reikalavimai. Tarp dažnai pasitaikančių problemų yra šios:

- cheminės medžiagos laikomos ne vietoje ir blokuoja praėjimus;

- nėra pėsčiųjų ir transporto priemonių eismo plano;

- nepakankamai apmokyti sandėlio darbuotojai;

- dujų balionai nepritvirtinti;

- neatskirtos tarpusavyje nesuderinamos cheminės medžiagos, pavyzdžiui, organinės rūgštys laikomos su neorganinėmis rūgštimis ir pan.

Degios medžiagos kelia vieną didžiausių pavojų didelio masto sandėliuose, nes atsitikus nelaimei į pavojų patektų daug žmonių. Dažniausiai nelaimingi atsitikimai nutinka dėl:

- darbinės veiklos klaidų (darbuotojų nekompetencijos darbų saugos srityje);

- karščio ar liepsnos poveikio nuo ugnies ar karščio šaltinių netoliese;

- prasto rizikos valdymo;

- prasto gaisro šaltinių valdymo ir netinkamai parinktų laikymo sąlygų (neatsižvelgiama į cheminių medžiagų keliamus pavojus).

Taigi, rizikos valdymo kompetencija yra būtina norint sėkmingai valdyti didelio masto sandėlį.

Net jeigu ir į sandėlį cheminės medžiagos patalpinamos laikinai (pavyzdžiui, laukiant tolimesnio transportavimo), vis tiek privalu laikytis visų cheminio sandėliavimo reikalavimų. Taip pat verta žinoti, kad jeigu planuojama laikyti didelius kiekius cheminių medžiagų (>10 tonų) reikalingas ne tik cheminės saugos įvertinimas ir saugos ataskaita, bet ir poveikio scenarijus, jeigu cheminei medžiagai priskirtos pavojaus klasės išvardytos REACH 14 straipsnyje.

- Daugiau informacijos apie didelio masto cheminių medžiagų sandėliavimą