padedaįmonėms užtikrinti efektyvų cheminių medžiagų valdymą ir įgyvendinti pavojingų medžiagų pakeitimą

Projekto LIFE FitforREACH-2 pradžia

2023 m. spalio mėn. prasidėjo naujas LIFE programos projektas „LIFE FitforREACH-2 – cheminių medžiagų rizikos valdymas ir alternatyvų vertinimas: priemonės ir geriausia praktika, kuri padės skatinti žiediškumą, kurti tvaresnius produktus ir išvengti pakeitimo netinkamomis alternatyvomis“

LIFE FitforREACH-2 veikla skirta mažoms ir vidutinėms įmonėms Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje, kurios savo gaminiuose ar gamybos procese naudoja (pavojingas) chemines medžiagas. Projekto tikslas – įmonėse įdiegti cheminių medžiagų rizikos valdymo sistemas (elementus), skatinti ir remti pavojingų medžiagų naudojimo, emisijų ir poveikio mažinimą. Bus įtrauktas ir atliekų tvarkymo sektorius siekiant įvertinti, kaip nustatyti pavojingas medžiagas atliekose ir kaip ši informacija gali pakeisti rūšiavimo ir atliekų apdorojimo metodus.

Koordinuojantis projekto partneris – Baltijos aplinkos forumas Estijoje (angl. Baltic Environmental Forum Estonia). Projekte iš viso dalyvauja 16 įmonių ir organizacijų iš Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos.

Projektą „LIFE FitforREACH-2“ finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa, Latvijos valstybinė regioninės plėtros agentūra, Latvijos Respublikos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerija, Estijos aplinkosaugos investicijų centras, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija.

Daugiau apie projektą galite paskaityti čia.